fikirleriniz bizimle güvencede; dün olduğu gibi yarın da, güvenle…

Burak Yüceel, Yönetim Kurulu Başkanı

ANADOLU PATENT; 1976 yılında kurucusu Mustafa YÜCEEL tarafından fiilen faaliyete başlamış olup 1986 yılında ANADOLU MÜŞAVİRLİK çatısı altında Ankara’da faaliyet göstermeye devam etmiştir. Yatırım danışmanlığı ile birlikte yürüyen marka ve patent danışmanlığı, gelişen Türkiye ekonomisi ile firmalara Sınai ve Fikri Mülkiyet Hakları konularında daha fazla hizmet verebilmek için çalışma alanını genişletmiştir. Son yıllarda yaşanan gelişmeler üzerine Anadolu Patent Danışmanlık Bilişim ve Ticaret A.Ş. unvanı ile yeni bir şirket kurarak firmamız çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Hâlihazırda Türkiye’de Sınai ve Fikri Mülkiyet Hakları konusunda farkındalık oluşturmaya öncülük eden ve Türk ekonomisine katkı sağlama bilinciyle firmalara destek veren ANADOLU PATENT, yapmış olduğu yurtdışı işbirlikleri ile ülke gözetmeksizin uluslararası işlemlerde müvekkillerine desteğini sürdürmektedir. Sadece Türk şirketlerine değil aynı zamanda Türk piyasasına girmek isteyen uluslararası şirketlere de, karşılaşabilecekleri ürün veya hizmet ihlallerine karşı destek sağlamaktadır.

Bütün müvekkillerimizi “İŞ ORTAĞI”mız olarak görerek “GÜVEN” esasına dayalı profesyonelce sürdürülen ekip çalışması ile standart hizmet değil; müvekkilin ihtiyacına yönelik özel ve uygun yani bir nevi “Haute Couture” hizmet vermekteyiz. İşlemlerin yapılmasında ve yapılan işlerin geliştirilerek sürdürülmesinde kesintisiz destek verir; tüm hizmetlerin müvekkillerimize değer kattığına inanarak yaparız. Müvekkillerimizin sadece bugünü değil, geleceğini de planlayarak karşılaşılacak ihtiyaçları analiz eder ve müvekkillerimize yenilikçi ve katma değer katacak geliştirici önerileri sunarız.

Tüm bu sorumluluklarımızın bilincinde olarak ülkemizin belirlenen hedeflere ulaşmasında ANADOLU PATENT; Üniversiteler, Teknokent ve Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgeleri, İşadamları Dernekleri, Ticaret ve Sanayi kuruluşları, Ticaret ve Sanayi Odaları, ilgili Kamu Kurumları ile işbirliği çerçevesinde markalaşma, patent, tasarım ve coğrafi işaret konularında farkındalık sağlamak adına eğitim ve seminer programları düzenlemekte ve ortak çalışmalar yürütmektedir.

%0
GÜVEN
%0
MEMNUNİYET
%0
ÇÖZÜM
%0
BAŞARI

YÖNETİM KURULUMUZ

BURAK YÜCEEL

YÖNETİM KURULU BAŞKANI - PATENT VEKİLİ (NO.774) VE MARKA VEKİLİ (NO.1716)

Bilgisayar Mühendisi

Uzmanlık alanları:

SM analizi, ticari markalar, tasarımlar, patent, buluşlar, bilgisayar programları, yatırım danışmanlığı, hibe ve destekler konusunda danışmanlık, portföy yönetimi, şirket kuruluşu, sözleşmeler.

Eğitim:

 • Ted Ankara Koleji, Ankara
 • Atılım Üniversitesi, Ankara - BS. Bilgisayar Mühendisliği
 • Oxford Brookes University, İngiltere - MSc. Computer Science

MUSTAFA YÜCEEL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ - MARKA VEKİLİ (NO.126)

Mimar

Uzmanlık alanları:

Yatırım Danışmanlığı, teşvikler, ithalat, ihracat, ticari markalar, tasarımlar, hibe ve destekler konusunda danışmanlık, şirket kuruluşu.

Eğitim:

 • ADMMA, Ankara - BS. Mimar

KARİYER OLANAKLARI

Ekibimize katılmak ister misiniz?

BAŞVUR

Şirket Bilgileri

 • Unvan: Anadolu Patent Danışmanlık Bilişim ve Ticaret Anonim Şirketi

 • Ticaret Sicil No: 322514

 • Mersis No: 0068082989800019

Üyesi olunan Meslek Odası ve Sektörel Kuruluşlar

 • TÜRKPATENT - Türk Patent ve Marka Kurumu

 • TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Patent ve Marka Vekilleri Sektör Meclisi

 • ATO - Ankara Ticaret Odası

 • INTA - International Trademark Association (ABD)

 • PEM - Patent ve Marka Vekilleri Derneği (Türkiye)

 • IP Coster (İngiltere)