WIPmark® İZLEME HİZMETİ

WIPmark® nedir?

WIPmark®, tescilleriniz için size özel sunduğumuz izleme hizmetimize verdiğimiz isimdir.

WIPmark® İzleme Hizmetimiz ile MARKALARINIZI, TASARIMLARINIZI ve PATENTLERİNİZİ yurtiçinde ve yurtdışında koruyun…

Sadece tescil asla yeterli değildir!

hemen tıklayın, korumaya başlayın.

Hemen Tıkla

Marka

Türkiye’de ve dünya genelinde WIPmark® İzleme Hizmetimiz ile markalarınız benzer veya taklit marka başvurularına karşı izlenmekte ve korunma sağlanmaktadır.

Sizinle aynı sektörde faaliyet gösteren diğer firmalar, tescilli markanıza benzer marka başvurularında bulunabilirler. Bu tip “kötü niyetli” girişimleri ve “taklit” markaları engellemek için her ay TürkPatent Marka Bültenlerinde yayınlanan yeni ve benzer başvurular izlenerek raporlanır ve benzerliklerden doğacak muhtemel ticari kayıplarınız, TÜRKPATENT nezdinde yapılacak hukuki girişimler ile engellemiş olur.

Buna benzer olarak uluslararası marka başvuruları da tüm ülkelerde(**) veya seçilen ülkelerde WIPmark® İzleme Hizmeti kapsamında izlenmekte ve raporlanmaktadır.

Tasarım

Yine aynı şekilde Tasarımlarınıza benzer tescil başvurularının engellenmesi için her ay TürkPatent Tasarım Bültenlerinde yayınlanan yeni ve benzer başvurular izlenerek raporlanır ve benzerliklerden doğacak muhtemel ticari kayıplarınız engellemiş olur.

Buna benzer olarak uluslararası tasarım başvuruları da seçilen ülkelerde WIPmark® İzleme Hizmeti kapsamında izlenmekte ve raporlanmaktadır.

Patent/Faydalı Model

Buluşlarınız için de tescilli Patent/F.Model belgeleriniz üzerinde her ay TürkPatent Patent Bülteninde yayınlanan yeni ve benzer başvurular izlenerek raporlanır ve benzerliklerden doğacak muhtemel ticari kayıplarınız engellemiş olur.